Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi | www.hataydayatirim.com
Türkçe English Arabic RSS
Hatay Kent Müzesi
Kurumsal
» Yatırım Destek Ofisleri
» Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
• Teşkilat Yapısı
• Rakamlarla Doğaka
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı / Teşkilat Yapısı
Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Ajansımızın teşkilat yapısı; Yönetim Kurulu, Kalkınma Kurulu, Genel Sekreterlik ve Yatırım Destek Ofislerinden oluşmaktadır.

Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu, Ajansın karar organıdır. Ajans Yönetim Kurulu; İl Valileri, İl Merkez  Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşmaktadır. Yönetim Kurulu başkanı vali olup İl Valileri tarafından birer yıl süreyle dönüşümlü olarak yürütülmektedir.  

Kalkınma Kurulu
Kalkınma Kurulları bölgesel gelişme hedefine yönelik olarak; bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, özel kesim, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimler arasında işbirliğini geliştirmek ve Ajans’ı yönlendirmek üzere oluşturulmaktadır. Kalkınma Kurulları, illerin dengeli şekilde temsilini sağlayacak yapıda, en fazla yüz üyeden oluşmaktadır. Buna göre Kalkınma Kurulunda Hatay ilinden 40, Kahramanmaraş ilinden 34 ve Osmaniye ilinden 26 temsilci yer almaktadır.

Genel Sekreterlik
Genel Sekreterlik Ajansın icra organıdır.  Genel Sekreterlik bünyesinde; Sektörel Destekler ve Programlama Birimi, Program Yönetim Birimi, İzleme ve Değerlendirme Birimi, İdari ve Mali İşler Birimi, Kurumsal Koordinasyon Birimi ve her ilde ayrı ayrı olmak üzere Yatırım Destek Ofisleri yer almaktadır.
Telefon : +90 (326) 212 25 76
Telefon
+90 (326) 212 25 76
E-Posta : info@hataydayatirim.com
E-Posta
info@hataydayatirim.com
Adres : Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060
Adres
Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060
T.C. Hatay Valiliği T.C. Antakya Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Hatay İl Özel İdaresi
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi Facebook | Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi Twitter | Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi