Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi | www.hataydayatirim.com
Türkçe English Arabic RSS
Beşikli Mağarası
Kurumsal
» Yatırım Destek Ofisleri
» Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
• Teşkilat Yapısı
• Rakamlarla Doğaka
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı
Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
2009 yılından itibaren faaliyetlerine başlayan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA); Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin yer aldığı TR63 Bölgesi’nde faaliyet göstermektedir. Bölgedeki ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu ve işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak, bölgesel gelişmeyi hızlandırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak ve bölgenin rekabet gücünü artırmak için çalışmalarına devam etmektedir. 

Kurulduğu günden bugüne yoğun bir çalışma temposu içerisinde faaliyetlerini sürdüren DOĞAKA, bölgesel kalkınma hedeflerine yönelik olarak hazırladığı Bölge Planı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çerçevede faaliyet bölgesindeki kalkınma çabalarına destek olmak amacıyla kamu kurumlarına ve KOBİ’lere yönelik mali ve teknik destek programları, sektörel ve tematik araştırma ve stratejik planlama çalışmaları,  çeşitli alanlarda eğitim ve bilgilendirme programları ve yatırım destek faaliyetlerini yürütmektedir.  

Bunların dışında bölgede öne çıkan ayakkabıcılık, demir-çelik, lojistik, metal mutfak eşyası, mobilyacılık, tekstil ve zeytincilik faaliyetlerine yönelik Türkiye’de ve dünyada yaşanan yeni gelişmelerin ele alındığı sektörel raporlar hazırlanmakta ve bu sektörlere yönelik ulusal ve uluslararası katılımlı kongre, panel, konferanslar ve çalıştaylar düzenlenmektedir.  

Ayrıca kamu kurumları ve özel sektör işletmeleri, bölgede stratejik öneme sahip sektörlere yönelik ulusal ve uluslararası fuarlara DOĞAKA koordinasyonunda katılım sağlanmaktadır.
Telefon : +90 (326) 212 25 76
Telefon
+90 (326) 212 25 76
E-Posta : info@hataydayatirim.com
E-Posta
info@hataydayatirim.com
Adres : Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060
Adres
Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060
T.C. Hatay Valiliği T.C. Antakya Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Hatay İl Özel İdaresi
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi Facebook | Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi Twitter | Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi