Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi | www.hataydayatirim.com
Türkçe English Arabic RSS
Antakya Yağmur
Sektörler
» Tarım ve Hayvancılık
» Demir ve Çelik
» Filtre Üretimi
» Zeytincilik Ve Zeytinyağı
» Pamuk Ekimi Çırçır Ve Prese Tesisleri
» Mobilyacılık Sektörü
» Ayakkabıcılık Sektörü
» Enerji
» Dış Ticaret
» Lojistik
» Kültür ve Turizm
Filtre Üretimi
Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Filtre Üretimi
Hatay ili, ülkemiz filtre sektörü üretiminin % 65' ini tek başına karşılamaktadır.

Ülkemizde otomotiv ve yan sanayi sektörlerinde gelişmelere paralel olarak, 1966 yılında İskenderun ilçemizde ilk Türk filtre üretim tesisi üretime başlamıştır.

Bugüne kadar ithal yolu ile elde edilen bu ürünleri ülkemizde üretmek suretiyle döviz kaybımız önlenmiş ve ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkıları bulunmuştur. İlimizde bu ilk yatırımın ardından, bugüne kadar aynı sektörde değişik büyüklükte  16  adet  üretim tesisi hizmete girmiş ve ilimiz sanayisinde itici bir güç haline gelmiştir. Bu tesislerde, ülkemizde bulunan her tür traktör ve otomobile hava, yağ  ve yakıt filtreleri, iş makineleri ve endüstriyel amaçlı hava, yakıt, yağ ve hidrolik filtre ile hava/yağ separatörleri üretilmektedir. Kurulu filtre tesislerinde yaklaşık 2.654 personel istihdam edilmektedir. Tesislerin toplam teorik üretim kapasiteleri  69.312.834 adettir.

İlimizin, geçen bu süre içinde, filtre sektöründe büyük yol aldığı ve yapılan yeni yatırımlarla  teknolojisinin sürekli yenilenmesi, ülke dışındaki rakiplerine karşı  üstünlük sağladığını göstermektedir. 

Son yıllarda demir ve çelik sanayiinde yassı mamule dönük yatırım ve üretimlerin artması nedeniyle filtre sektörünün gereksinim duyduğu ve ana ham maddesi olan sac malzemeleri ilimizden karşılanacak ve sektör, büyük nakliye giderlerinden  kurtulmanın yanında, filtre sektörüne rekabet üstünlüğü sağlayacaktır.
Telefon : +90 (326) 212 25 76
Telefon
+90 (326) 212 25 76
E-Posta : info@hataydayatirim.com
E-Posta
info@hataydayatirim.com
Adres : Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060
Adres
Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060
T.C. Hatay Valiliği T.C. Antakya Belediyesi T.C. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası T.C. Hatay İl Özel İdaresi
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi Facebook | Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi Twitter | Hatay'da Yatırım | T.C. Hatay Yatırım Destek Ofisi