COVID-19 Salgınının TR63 Bölgesinde Ekonomik ve Sosyal Etkileri Anket Çalışması

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinasyonu ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından salgınının il ve bölge düzeyindeki etkilerinin ortaya konulması amacıyla "COVID-19 Salgınının TR63 Bölgesinde Ekonomik ve Sosyal Etkileri" rapor çalışmasına başlanmıştır. Sürecin etkilerinin ve alınması gereken tedbirlerin ortaya konabilmesi açısından bölge aktörleri ile görüşmeler yapılmakta ayrıca işletmelerimize yönelik bir anket çalışması gerçekleştirilmektedir.

Çalışma kapsamında elde edilen veriler hem Ajansımızın hem de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sürecin olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yürüteceği faaliyetlere dayanak teşkil edecektir. Sürecin etkilerinin en doğru şekilde tespit edilmesi ve bu doğrultuda hem devletimizin diğer kademeleri hem de Ajansımız tarafından gerekli çözümlerin isabetli bir şekilde ortaya konabilmesi açısından Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizde faaliyet gösteren işletmelerimizin anketimize katılımı önem arz etmektedir.

Bu doğrultuda sektör ayrımı gözetmeksizin bölgemizdeki tüm işletmelerimizi çalışma kapsamında hazırlanan anketimize katılmaya davet ediyoruz.

İlginiz ve değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

23 Haziran 2020 tarihine kadar erişime açık tutulacak olan anketimize katılmak için tıklayınız.

Hatay Destek Yatırım Ofisi

Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060

DOĞAKA Destek Hattı

0326 212 25 76