Sosyal Girişimcilik Güçlendirme ve Uyum (SEECO) Projesi kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye'de hızlandırma hibe programı tanıtıldı.

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme ve Uyum (SEECO) Projesi kapsamında ilan edilen Hızlandırma Hibe Programı'nın açılış ve tanıtım toplantısı potansiyel faydalanıcılar ve kamu kurumlarının temsilcileri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde gerçekleştirildi.

Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum (SEECO) Projesi kapsamında, ajansımız koordinasyonunda, hızlandırma hibe programı kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde düzenlenen toplantılarda SEECO projesi ve hızlandırma hibe programı hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum (SEECO) Projesi, Avrupa Birliği’nin FRIT (Türkiye’deki Mülteciler için AB Mali Yardım Aracı) Programı kapsamında, Dünya Bankası ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olan SEECO Projesinin amacı, sosyal girişimcilik yoluyla kadınların ve gençlerin sosyal ve ekonomik yönden güçlendirilmesine ve toplumsal uyumunun sağlanmasına katkıda bulunarak, kadınlar ve gençler için yeni istihdam alanları oluşturulmasıdır.


 Toplam bütçesi 5 milyon Avro olan hibe programı kapsamında, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde KOBİ’lere yönelik ve en az 1 yıl önce kurulmuş şahıs işletmelerine, şirketlere ve kooperatif işletmelerine, KDV hariç 3 bin ile 25 bin Avro arasında hibe desteği sağlanması amaçlanmaktadır.

Hızlandırma Hibe Programı için son başvuru tarihi 17 Mayıs 2024

Hatay Destek Yatırım Ofisi

Haraparası Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. 1. Tabakhane Sk. No:20 Antakya / HATAY 31060

DOĞAKA Destek Hattı

0326 212 25 76